NEWS

APA V BŘEZNU NABÍDNE PŘIPRAVOVANÉ DOKUMENTY SELEKTORŮM SVĚTOVÝCH FESTIVALŮ

Institut dokumentárního filmů (IDF) na East Doc Platform při festivalu Jeden svět přivítá představitele nejvýznamnějších světových festivalů, kteří si do Prahy na konci zimy tradičně přijíždějí vybírat projekty ze střední a východní Evropy. Mezi desítkami akreditovaných hostů jsou dramaturgové festivalů v Torontu, Rotterdamu, z amsterodamského festivalu IDFA či kodaňského CPH:DOX. Letos poprvé se jedna z akcí zaměří výhradně na české producenty. V rámci Prezentace připravovaných českých dokumentů (Czech Doc…Coming Soon) se představí selektorům i mezinárodním sales agentům pět právě dokončovaných snímků.

Akci finančně podpoří Asociace producentů v audiovizi, v rámci svého celoročního projektu Akce pro dokumentární film. APA dlouhodobě usiluje o zkvalitnění podmínek pro natáčení dokumentárních filmů u nás.

APA letos podpoří také mezinárodně velmi úspěšný trainingový program DOK.Incubator. Ten nabízí režisérům, producentům a střihačům vybraných projektů dlouhodobé dramaturgické a distribuční konzultace filmů v postprodukci. Letos už podruhé připravuje speciální sekci pouze pro české tvůrce. Akci pro dokumentární film už tradičně uzavře na podzim APA DAY na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, největším festivalu svého druhu ve střední a východní Evropě. V jeho rámci opět proběhne setkání mezi členy APA a vedením České televize, zaměřené na rozvíjení vztahů, sdílení zkušeností a zlepšováni vzájemné spolupráce. Součástí nabídky MFDF Ji.hlava bude také série setkání s významnými zahraničními hosty, akreditace a ubytováni pro členy APA, ale i pozvání na nejvýznamnější společenské setkalní pro filmové profesionály, Industry Party, jejímž je APA spolupořadatelem. 

Radim Procházka, člen představenstva APA zodpovědný za dokumentární film

<<< BACK