NEWS

APA opět posílila, hájí již zájmy 99 členů

Zhodnocení roku 2017 a plánování klíčových aktivit na tento rok byly hlavními tématy Valné hromady Asociace producentů v audiovizi (APA), jež se konala 22. března v Praze. Členové asociace zvolili také nové vedení. Následující dva roky budou zájmy producentů v představenstvu hájit Jiří Konečný (endorfilm s.r.o.), Pavel Strnad (NEGATIV s.r.o.) a Martin Vandas (MAUR film s.r.o.) za českou filmovou tvorbu, Jan Kallista (AD WOOD, s.r.o.), Monika Kristlová (DAWSON production s.r.o.) a Petra Ondřejková (AMAZING PRODUCTION s.r.o.) za reklamu a zakázku, Filip Bobiňski (DRAMEDY PRODUCTIONS s.r.o.) a Vratislav Šlajer (Bionaut s.r.o.) za televizní tvorbu, Radim Procházka (PRODUKCE RADIM PROCHÁZKA s.r.o.) za dokument a Michal Podhradský (animation people s.r.o.) za animaci. Jako předseda představenstva byl ve své funkci potvrzen Vratislav Šlajer, místopředsedkyní zůstává Petra Ondřejková. „Za čtvrtstoletí existence se APA stala pevnou součástí českého audiovizuálního prostoru, což představuje silný závazek. Proto se i v dalších letech chceme zasadit o stabilitu a rozvoj, posílení mezinárodní konkurenceschopnosti a udržení svobodné a nezávislé audiovizuální tvorby“, řekl Vratislav Šlajer.

Významné postavení APA na českém audiovizuálním trhu potvrzuje setrvalý zájem producentských společností o členství v asociaci. Letošní valná hromada schválila přijetí 11 nových členů. „APA je zásadní profesní organizace, která skutečně zastupuje zájmy producentů. Dbá na kultivovanost českého filmového prostředí a jeho profesionalitu. Z těchto důvodů je pro nás APA platformou, se kterou bychom rádi spojili rozvoj naší společnosti do budoucna,“ zdůvodňuje zájem společnosti Slothmachine o členství v APA producent Tomáš Vach.

Členové APA rozhodli také o udělení čestného členství v asociaci Vladimíru Sojákovi, který se během svého více než čtyřicetiletého působení v české a československé kinematografii podílel na výrobě řady filmů (krátkých, hraných, televizních, animovaných), televizních seriálů, reklam, na mezinárodních koprodukcích a zakázkách. Spolupracoval s předními osobnostmi české filmové a televizní tvorby. Mnoho let byl členem Rady Fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie, následně pak Rady Státního fondu kinematografie.

<<< BACK