NEWS

APA NA MFF KV 2019

V hlavní soutěži 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos opět objeví filmové snímky z produkce členů APA. Jedním z nich je československý film Petra Oukropce ze společnosti Negativ Budiž světlo (režie Marko Škrop). V hlavním programu - mimo soutěž pak bude možné shlédnout světovou premiéru člena představenstva APA Jiřího Konečného za Endorfilm Staříci (režie Martin Dušek, Ondřej Provazník).

Součástí aktivit APA na letošním festivalu bude již tradiční APA Party, která proběhne v neděli 30.6. na horních terasách hotelu Thermal (Industry Pool). 

Hned další den, 1.7., se koná tisková konference APA, kde bude prezentován vývoj audiovize za rok 2018. 

V úterý 2.7. od 13:00 se ve Vodafone Lounge uskuteční panel APA Potenciál českého filmu na zahraničních trzích: výzvy a příležitostiTento panel si klade za cíl pojmenovat klíčové faktory, které by umožnily českým producentům uspět na mezinárodním trhu, přilákat zahraniční publikum, festivaly, televizní stanice a distributory a učinit z českého filmu a televizní dramatické tvorby mezinárodně uznávanou značku. Podvečer se bude konat kulatý stůl zástupců Asociace producentů v audiovizi a Asociácie nezávislých producentov na Slovensku o možnostech společné spolupráce a koprodukce, novinkách ve fungování Státního fondu kinematografie a Audiovizuálneho fondu a spolupráci s televizními vysílateli v obou zemích.  Diskuse proběhne v Industry Poolu. Kromě toho má vedení APA naplánovaná jednání s vedením Státního fondu kinematografie nebo České televize.

Studii Potenciál českého filmu na zahraničních trzích: výzvy a příležitosti naleznete zde.

<<< BACK