NEWS

APA a ČT společně reprezentovaly českou tvorbu na MIPCOM 2014

Asociace producentů v audiovizi (APA) a Česká televize druhým rokem vytvořily společný pavilon, který na mezinárodním televizním trhu MIPCOM 2013 v Cannes reprezentoval Českou republiku. Veletrh se konal od 13.-16.10.2014. 

Podzimní MIPCOM a jarní MIPTV jsou klíčové obchodní události mezinárodního televizního průmyslu. Setkávají se zde primárně nákupčí z televizních a dalších lokálních distribučních společností s mezinárodními distributory audiovizuálního obsahu. Účastní se ale také producenti, kteří zde jednají o koprodukcích a potenciálních partnerech pro své produkty. APA zastupovali produkční společnosti: Ateliéry Bonton Zlín, Bionaut Films, Dramedy Productions a Milk and Honey Films.

„Právě skončený mezinárodní televizní trh MIPCOM byl pro naši společnost velmi úspěšný. Předjednali jsme 3-4 mezinárodní koprodukce, které se budou realizovat za významného podílu českých tvůrčích týmů a dohlíželi jsme také nad zahraničními prodeji první série seriálu První republika, které pro nás realizuje zahraniční distribuční společnost. Jsem moc rád, že se trhu účastní stabilně stále více kolegů producentů, což je umožněno mj. díky velmi zvýhodněným podmínkám akreditace, díky společnému stánku Asociace Producentů, České televize a Národního filmového Archivu za podpory SFK. Považuji pro úspěšný rozvoj a konkurenceschopnost české audiovizuální produkce za klíčové, aby čeští producenti a potažmo tvůrci konfrontovali takto své podnikání a projekty s realitou, vysokou kvalitou a obrovskou nabídkou, která je celosvětově v televizní produkci nyní k dispozic“ uvedl Filip Bobiňski ze společnosti Dramedy Productions.

<<< BACK